قوانین و مقررات

سامانه‌ی بردبار با هدف جستجو و دسترسی سریع به بانک اطلاعاتی جامع از محموله‌های باری بین شهری کشور ایجاد شده است. هدف این سامانه، ارائه‌ی هر چه بهتر خدمات به کاربران گرامی است. کلیه‌ی اشخاص حقیقی دارای مجوز معتبر از اداره‌ی حمل و نقل جاده‌ای کشور امکان عضویت رایگان در این سامانه را دارند.

عضویت

افراد واجد شرایط قانونی از جمله شرکت‌های باربری و صاحیان کالا، می‌توانند در بردبار حساب کاربری داشته باشند. برای استفاده از بردبار لازم است، هر کاربر حتما یک حساب کاربری ویژه خود در بردبار بسازد.

صاحبان کالا بعد از ثبت نام، و تایید پیامکی میتوانند درخواست‌های خود را در سیستم ثبت کنند.

شرکتهای باربری به منظور داشتن فعالیت در این سامانه لازم است دو مرحله احراز هویت را طی کنند. بدین منظور پس از ثبت نام اولیه و تایید پیامکی، از طرف تیم بردبار با آنها تماس گرفته خواهد شد.

با عضویت در این سیستم، فرد متعهد می‌شود مطابق با قوانین اداره‌ی حمل و نقل جاده‌ای کل کشور رفتار کند.

هر فرد موظف است از اطلاعات فردی خود برای ثبت نام در سامانه استفاده کند. مسئولیت قانونی و عواقب در اختیار قراردادن اطلاعات فردی، بر عهده‌ی خود فرد است. هر شخص می‌تواند یک ماشین ثبت‌شده در سامانه‌ی بردبار داشته باشد.

فرآیند اعلام بار

  • صاحبین کالا می‌توانند درخواست‌های حمل بار خود را از طریق سامانه بردبار اعلام کنند. بردبار این درخواست را به اطلاع رانندگان ناوگان در آن حوزه جغرافیایی می‌رساند تا حمل آن را به عهده گیرند.
  • در صورت پیدا شدن راننده، برای طی مراحل قانونی حمل بار راننده به شرکت باربری همکار بردبار معرفی خواهد شد.
  • صاحبین کالا می‌توانند، از طریق سامانه درخواست مناقصه برای حمل بار را داشته باشند.
  • صاحبین کالا می‌توانند، درخواست صحت تایید تحویل بار را در زمان تخلیه از طریق سامانه داشته باشند.
  • بردبار هیچ مسئولیتی در قبال صحت حمل بار ندارد و همه مسئولیت آن بر عهده شرکت باربری همکار و بیمه است.
  • راننده با پذیرش مسئولیت حمل بار، متعهد می‌شود که بار را در صحت کامل از مبدا دریافت و در مقصد تحویل دهد. بدیهی است در صورت عدم حمل مناسب کالا، پیگیری از مرجع قانونی انجام می‌شود و خسارت وارده توسط مقصر شناخته شده توسط مراجع قانونی ذیربط باید پرداخت شود. در رابطه با خسارت مسئولیتی متوجه بردبار نخواهد بود.
  • استفاده از سامانه‌ی بردبار در راستای هدف‌های مغایر با قوانین جمهوری اسلامی، پیگرد قانونی دارد.

  • تعهدات بردبار

بردبار متعهد است کلیه آموزش‌های لازم جهت استفاده از سامانه بردبار را به صورت رایگان به کاربر ارائه دهد.

بردبار متعهد است با اطلاع از بروز نقص در سامانه، نسبت به رفع آن اقدام نماید و در تمام طول زمان استفاده کاربر از نرم افزار، موظف به پشتیبانی فنی از نرم افزار است.

© 2022 طراحی و توسعه توسط CSTco